XXXII Niedziela Zwykła

07.11.2021r.

"Bóg wiary dochowuje na wieki, uciśnionym wymierza sprawiedliwość, chlebem karmi głodnych, wypuszcza na wolność uwięzionych.."

W przyszłą niedzielę po prymarii zmiana tajemnic różańcowych. Jest to również Dzień Solidarności
z Kościołem Prześladowanym, z tej racji przy kościele będzie zorganizowana zbiórka do puszek.

Przyszła niedziela to również Światowy Dzień Ubogich. Z tej racji Panie z Caritas będą rozprowadzać przy kościele tradycyjne chlebki miłosierdzia. Minimalna ofiara wynosi 7 zł.

W tym tygodniu wspominamy: we wtorek święto poświęcenia Bazyliki Laterańskiej, we środę św. Leona papieża, w czwartek św. Marcina, w piątek św. Jozafata, w sobotę św. Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna – pierwszych męczenników Polskich.

Zapraszamy na codzienną adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 16.00, a w czwartki po Mszy św. wieczorowej do godz. 20.00.

W czwartek obchodzimy 103. r. odzyskania nieodległości. Zachęcamy wszystkich do modlitwy za Polskę, szczególnie w tym trudnym czasie. W naszym kościele Msza św. w intencji Ojczyzny będzie sprawowana o godz. 10.00. O 9.30 w ramach konkursu KULTURALNE SĄDECKIE Parafialna Orkiestra Dęta Marcinkowice i Chór Parafialny dadzą koncert – KU PAMIĘCI WALCZĄCYM O NIEPODLEGŁOŚĆ. Nie będzie Mszy św. wieczornej o godz. 17.00.

Dziękujemy za 7 ofiar  indywidualnych z ubiegłego tygodnia.

Dziękujemy rodzinom odpowiedzialnym za troskę o nasz kościół w miesiącu październiku. W miesiącu listopadzie o tę przysługę prosimy rodziny z rejonów Stawiska i Drzykowa.

W przyszłą niedzielę składka przeznaczona na cele inwestycyjne w parafii.

• poniedziałek o 16.15 Ruch Światło Życie dla kl. 8,
  • dzisiaj i we wtorek o godz. 19.30 całościowe próby chóru przed występem w Święto Niepodległości,
  • Scholka parafialna wyjątkowo we środę o godz. 16.00,
  • piątek o 18.00 KSM Junior, o godz. 19.00 KSM.

Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej: listopadowy numer „Naszej Wiary”, „Gość Niedzielny” i „Niedziela”, a dla dzieci „Promyczek Dobra” i „Mały Gość Niedzielny”.

Rodziny śp. Zbigniewa Dziubanowskiego i Józefy Górkowskiej wyrażają podziękowania wszystkim uczestnikom pogrzebu oraz za zamówione Msze św., modlitwę i złożone wyrazy współczucia.

Z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności Elżbieta Zaryczny z Marcinkowic, której pogrzeb odbędzie się dzisiaj (niedziela) o 14.30. oraz Tadeusz Gawlik, którego pogrzeb odbędzie się w poniedziałek o 13.00. Dobry Jezu a nasz Panie…

Wszystkim Drogim Parafianom życzymy miłej niedzieli i błogosławionego tygodnia

Poprzednia XXXI Niedziela Zwykła